Pripremni tečajevi za engleske ispite (IELTS, TOEFEL)

PRIPREME ZA IELTS I TOEFL TESTOVE

TOEFL i IELTS koriste vam ako planirate upisati studij u inozemstvu, zelite otici na studentsku ili ucenicku razmjenu u inozemstvo, trazite stipendiju ili vizu ili trebate potvrdu o poznavanju engleskog jezika.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) je medunarodno priznati standardizirani test engleskog jezika koji pokazuje razinu poznavanja i razumijevanja engleskog jezika (obavezan za sve kojima engleski nije materinji jezik). Testiraju se vjestine citanja, slusanja, govorenja i pisanja. Postoje dva nacina testiranja: „računalna verzija“ putem interneta („Internet-Based Test“) ili „papirnata verzija“ u zemljama gdje internet nije dostupan („Paper-Based Test“). U Hrvatskoj se na tečaju prolazi verziju na računalu.

IELTS (International English Language Testing System) je medunarodno priznati standardizirani test engleskog jezika Sveucilista Cambridge, a pokazuje razinu poznavanja i razumijevanja engleskog jezika. Testiraju se vjestine citanja, slusanja, govorenja i pisanja. Najcesce je prihvaćen u Europi, Australiji, Novom Zelandu i Kanadi. Postoje dvije verzije IELTS testa engleskog jezika: „IELTS Academic“ , koji se koristi kao dokaz o poznavanju engleskog jezika pri upisu na fakultete u inozemstvu i „ IELTS General“ ,koji se koristi kao dokaz o poznavanju engleskog jezika za potrebe boravka i/ili rada u inozemstvu te za dobivanje vize.

Cijena tečaja i probnog ispita na upit, a ovisi o intenzitetu i obimu priprema.