Petra Pintarić

petra pintaricRođena u Zagrebu 1982. godine, preselila sam u Kanadu sa 6 godina.  U Torontu sam pohađala i završila osnonvu školu i stekla kanadsko državljanstvo. U srednju školu sam se vratila u Zagreb gdje sam pohađala International Baccalaureate (IB), te sam upisala studij engleskog i francuskog na Filozofskom fakultetu. Opet odlazim u svoj drugi dom, Toronto, gdje upisujem engleski jezik i knjizevnost na University of Toronto, gdje sam i diplomirala. U Kanadi sam ukupno provela 17 godina života.

Više od 10 godina radim kao profesorica engleskog, te prevoditelj i lektor za engleski jezik, u čemu zaista uživam.  Volim prenositi svoje znanje na druge, ali i naučiti ponešto novo od drugih.  Oduvijek sam voljela putovati i učiti o drugim kulturama i narodima, pa je nekako logičan slijed događaja bio da studiram jezike.  Kao dijete sam jako voljela pisati po ploči s kredom i držati “nastavu” svojim lutkama i igračkama, pa ispada da mi je posao profesorice bio suđen od samog početka!